Pridruži se akciji čišćenja: 12. jun

Pridružite se akciji čišćenja 12. juna sa početkom u 9.00 sati u Podgorici,  u organizaciji projektnih timova Evropske omladinske kartice (EYCA) , koji čine predstavnici NVO Centar za omladinsku edukaciju i Ministarstva sporta i mladih, NVO CAZAS i Studentski parlament Univerziteta Crne Gore (SPUCG), a uz podršku Agencije za zaštitu životne sredine, Čistoće doo i Gradske deponije.

Mjesto okupljanja je plato ispred hotela Hilton, a namjenski će se čistiti lokacija kod Stočne pijace u Podgorici. Cilj organizovanja ovog događaja jeste podizanje svijesti o očuvanju životne sredine i koliko je svaki akter u društvu bitan činilac u tom procesu.

Pravo prijave imaju svi zainteresovani, koji se akciji čišćenja mogu pridružiti popunjavanjem kratkog prijavnog formulara, čiji link možete pronaći u nastavku: https://forms.gle/oNTh9CpKJe6Nhq2D6 Sva potrebna oprema za realizaciju ove društveno odgovorne aktivnosti će biti obezbijeđena od strane organizatora.

Značaj ovakvih akcija je višestruk, a najviše se ogleda u činjenici što na ovaj način promovišemo zajedničku društvenu odgovornost i razvijamo ekološku svijest kod građana našeg Glavnog grada. Sigurna sam da ćemo dodatno inspirisati i druge aktere da se uključe i promovišu zdrave vrijednosti.– poručuje Natalija Bošković, projektna menadžerka (EYCA) programa.

Drago nam je da je sve više ovakvih akcija, kao i to da su mladi ljudi ti od kojih ovakve inicijative dolaze. Vjerujem da će ovo biti samo početak zajedničke saradnje i da ćemo imati priliku da i druge aktivnosti usmjeravamo ka zelenijim trendovima, kako bi sve više ukazivali na važnost očuvanja životne sredine. Zdrava životna sredina jeste osnov za zdravije društvo.– poručila je Jelena Rakčević, koordinatorka omladinskog programa u NVO CAZAS.

Ekološke akcije su od vitalnog značaja za očuvanje naše planete i dobrobit budućih generacija. Usvajanjem održivih praksi poput smanjenja emisija štetnih gasova, štednje vode i promovisanja obnovljivih izvora energije, možemo ublažiti uticaje klimatskih promjena. Dodatno, napori poput aktivnosti koje kao društveno odgovorne organizacije sprovodimo, recikliranja, zaštite biodiverziteta i zagovaranja ekološki prihvatljivih politika doprinose stvaranju ravnoteže i harmoničnog odnosa između ljudi i prirode. Zajedno, ove akcije otvaraju put ka zelenijoj, zdravijoj i održivoj budućnosti za sve. – poručio je Andrej Vukčević, predsjednik Studentskog parlamenta Univerziteta Crne Gore.

Ovakve aktivnosti su samo jedan od koraka koji pravimo ka zdravijoj sredini za sve koji u njoj žive, zato želimo i da iste postanu tradicija i da u tom pravcu zajedno djelujemo.

Za sve detalje stojimo na raspolaganju putem telefona 067 018 959 i putem info@omladinskakartica.me