Inženjersko takmičenje na Univerzitetu Crne Gore

BEST Podgorica, već sedmu godinu zaredom, organizuje inženjersko takmičenje EBEC (EuropeanBESTEngineering Competition), jedino iz oblasti inženjerstva na području Crne Gore, koje će se održati 20. i 21. aprila 2019. godine, u holu zgrade Tehničkih fakulteta Univerziteta Crne Gore.

Studentske ekipe će se takmičiti u dvije kategorije: studija slučaja i timski dizajn.

Ocjenjivaće ih stručni žiri, sačinjen od predstavnika kompanija, uglednih inženjera i univerzitetskih profesora.

Pobjednici dobijaju priliku da učestvuju u regionalnoj rundi takmičenja, "EBEC Balkan".

Prepoznatljivo studentsko inženjersko takmičenje EBEC ima isti koncept na svih 96 evropskih univerziteta na kojima se održava. Organizuje se lokalna runda, koju će pratiti i regionalna, a koja će se održati u Novom Sadu i okupiti pobjednike iz Mostara, Novog Sada, Niša, Beograda, Skoplja, Maribora, Zagreba i Podgorice. Nakon regionalne runde slijedi finalna runda ovog takmičenja EBEC Final koja će se održati u Torinu.

Prijave počinju 28. marta i trajaće do 10. aprila.

Pravo učešća u takmičenju imaju svi studenti iz Crne Gore.

Više informacija o takmičenju kao i prijave možete pronaći na linku: http://best.ac.me/?page_id=891