Studentima predstavljena kompanija Poliex

Na ovogodišnjem Sajmu praksi i stipendija, realizovanom u organizaciji Kancelarije za razvoj karijere i cjeloživotno učenje, oko 70 studenata prijavilo se sa namjerom da ostvari pravo na radni angažman kod poslodavaca iz oblasti za koju se edukuju.

Kompanija „Poliex“ Berane ponudila je studentima Mašinskog i Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta Crne Gore mogućnost obavljanja prakse i zapošljavanja. Studentima koji su iskazali interesovanje organizovana je posjeta kompanije gdje su im predstavljeni kapaciteti, razvojni projekti i potrebe HI“Poliex“ kao poslodavca.

Studenti su imali priliku da obave razgovor i sa mladim inženjerima, nedavno zaposlenim u proizvodnji,  laboratoriji ili RIC-u, o njihovim iskustvima i planovima usavršavanja i napredovanja.

Tačan broj studenata koji budu ostvarili praksu ili zaposlenje kroz Sajam, biće poznat nakon cjelokupne evaluacije događaja.