Međunarodni dan Konfucijevih Instituta

U ponedeljak 26. septembra je u multimedijalnoj sali Nove sportske dvorane Univerziteta Crne Gore obilježen Međunarodni dan Konfucijevih instituta. Na svečanosti, prisutnima se prvo obratila direktorica Instituta Konfucije na Univerzitetu Crne Gore dr Milena Đukanović, a potom i kineski direktor Deng Rong.

Na svečanosti su bili uručeni sertifikati polaznicima kursa kineskog jezika, koji su uspješno položili međunarodno priznati HSK test, a sertifikate je uručio kineski ambasador u Crnoj Gori Cui Zhiwei. Pored prezentacija polaznica naših kurseva o Ljetnjem kampu i takmičenju Kineski most izdvajamo i hor polaznica kurseva kineskog jezika koje su veoma uspješno izvele kinesku pjesmu, kao i kung fu ples u izvođenju volonterki Instituta Konfucije.