Filološki fakultet

Biografija - Gazdić Jelena

Jelena Gazdić je rođena 12.12.1984. godine u Pljevljima, gdje je završila osnovnu školu i gimnaziju. Studije srpskog jezika i književnosti završila je 2008. godine na Odsjeku za srpski jezik i književnost na Filozofskom fakultetu u Nikšiću, sa prosječnom ocjenom 9,25. Magistrirala je na istom fakultetu u julu 2012. godine, sa prosječnom ocjenom 9,82. Akademske 2012/2013. upisala je postdiplomske doktorske studije, takođe, na Fakultetu u Nikšiću, Studijski program za srpski jezik i južnoslovenske književnosti, smjer Nauka o jeziku. Doktorske studije je, usljed administrativnih problema, nastavila u Kosovskoj Mitrovici, gdje je i doktorirala 7. 6. 2021. godine na Filozofskom fakultetetu Univerziteta u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici (pod mentorstvom prof. dr Jelice Stojanović i prof. dr Ane Janjušević Oliveri). U zvanje docenta izabrana je 2022. godine.

Učestvovala je na nekoliko međunarodnih i nacionalnih naučnih skupova. Autor je jedne monografije, 13 naučnih radova i nekoliko stručnih radova. Godinama se bavi lekturom.