Pomorski fakultet Kotor

Biografija - Lučić Boro

Capt.Boro Lučić, Profesor, MSc, AFNI

Pomorstvom se bavi od 1991 godine kada završava Srednju Pomorsku školu u Dubrovniku. Početkom 2007 godine prekida aktivnu navigaciju i seli se na Pacifik gdje postaje direktor regionalnog centra za obuku pomoraca i predstavnik grupacije Njemačkih brodarskih kompanija. Na Australijskom Državnom Univerzitetu u Tasmaniji završava BSc studije na temu Menadžmenta Brodogradilišta i Medjunarodnih Pomorskih Konvencija a potom na Midllesex Univerzitetu u Londonu stiče zvanje magistra (MSc) na temu Pomorskih Inspekcija i Vještačenja. Početkom 2012 godine postaje potpresjednik Pacifičke Pomorske Organizacije i presjednik njenog odbora za Obuku i Trening Pomoraca. U Martu 2016 godine postaje član Izvršnog Odbora PACIFIČKE POMORSKE KONFERENCIJE, novonastale pomorske organizacije koja okuplja sva postojeća strukovna udruženja na Pacifiku. Takodje je i predstavnik medjunarodnog udruženja pomoraca “NAUTICAL INSTITUTE” iz Engleske u Crnoj Gori. Tokom godina provedenih na Pacifiku imao je priliku da upozna dosta svjetskih državnika, medju kojima i Generalnog Sekretara UN - Ban Ki Muna od kojega dobija posebnu zahvalnicu. Autor je vise knjiga i stručnih tekstova objavljenih u zemlji i inostranstvu. Dobitnik je ZLATNE ZNAČKE Kinološkog Saveza Crne Gore za doprinos u razvoju nacionalne kinologije. U toku je njegovo imenovanje za Počasnog Konzula Novog Zelanda u Crnoj Gori.