Predavanje o mjerama za bezbjedniju bolnicu

Predavanje o mjerama za bezbjednije bolničko okruženje „ Making the hospital a safer place by Sonochemical Coating of the textiles with the antibacterial nanoparticles“ biće održano 5. septembra 2017. godine, sa početkom u 12 sati, u svečanoj sali Tehničkih fakulteta. Organizator predavanja je Metalurško - tehnološki fakultet Univerziteta Crne Gore, a predavač će biti prof. Ahron Gedanken, Departman za hemiju i materijale univerziteta Bar-Ilan , Ramat-Gan u Izraelu.

Profesor Gedanken je profesor emeritus Bar-Ilan Univerziteta, sa dugogodišnjim internacionalnim iskustvom u istraživanju materijala na univerzitetima Drexel University u Filadelfiji, Instituta za fiziku na univerzitetu u Bonu,  City University Hong Kong,  Palacky University Olomouc, Češka,  kao i saradnik mnogih laboratorija kao što su: Bell Laboratories  Murray –Hill New York,  Hasylab Desy Hamburg, Bessy Berlin, NCKU Tainan Taiwan.

Autor je 632 rada u indeksiranim časopisima i vlasnik 37 patenata.

Glavni je urednik ili član uredjivačkih odbora časopisa poput: Nanotechnology,  Open Acoustics Journal, Open Catalysis Journal, International Journal of Mechanical Engineering and Material Science,  Materials and Interfaces,  Nanomaterials and Molecular Nanotechnology.