Stipendije u okviru programa Stipendium Hungaricum

U akademskoj 2019/20. godini, više od 5.000 studenata može započeti studije u Mađarskoj u okviru programa Stipendium Hungaricum.

Hiljade studenata iz cijelog svijeta svake godine se prijavljuje za visoko obrazovanje u Mađarskoj. Broj aplikanata Stipendium Hungaricum stalno raste, kao i broj raspoloživih stipendijskih mesta. U rundi prijava 2018/2019 dodijeljeno je 4100 stipendija.

Program se zasniva na bilateralnim sporazumima o saradnji u oblasti obrazovanja koji su potpisani između ministarstava nadležnih za obrazovanje u zemljama / teritorijama koje šalju i Mađarskoj ili između institucija visokog obrazovanja. Trenutno više od 50 Sending partnera se bavi programom na 4 različita kontinenta.

Novi poziv za prijave 2019/2020 je otvoren do 15. januara 2019.

Posjetite veb stranicu za više informacija: http://studyinhungary.hu/study-in-hungary/menu/stipendium-hungaricum-scholarship-programme/call-for-applications-2019-2020.html