Tim ALKIONEJ ostvario XXIII mjesto na Svjetskoj olimpijadi iz robotike

Prvoplasirana seniorska ekipa  takmičenja u robotici ALKIONEJ, u organizaciji Mašinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, učestvovala je na svjetskom finalnom takmičenju u robotici World Robotic Olympiad - WRO, od 18. do 22. novembra 2021, i osvojila XXIII mjesto.

Na  finalnom međunarodnom takmičenju u regularnoj kategoriji, seniorskoj grupi, tim ALKIONEJ iz Srednje stručne škole "Ivan Uskoković", takmičio se sa 45 timova iz cijelog svijeta. O plasmanu su odlučivali bodovi ostvareni u mečevima, ali i brzina kojom su roboti ostvarivali svoju misiju.

ALKIONEJ je po prvi put učestvovao na ovogodišnjem nacionalnom i međunarodnom finalnom takmičenju. Imajući to u vidu, kao i to da mnoge zemlje imaju veći broj timova i da njihovi timovi imaju višegodišnje iskustvo u ovim takmičenjima, ALKIONEJ je sa svojim trenerom prof. Butom Abdovićem ostvario izuzetan rezultat.

Čestitamo SSŠ "Ivan Uskoković",  prof. Abdoviću i takmičarima na ostvarenom uspjehu!

Rezultate WRO finala možete pogledati ovdje.

Organizator nacionalnog WRO takmičenja: Mašinski fakultet

Organizacioni odbor WRO-CG