Startup studentsko takmičenje

<span class="CyrLatIgnore">Startup</span> studentsko takmičenje

U okviru projekta Erasmus + Success održava se Startup takmičenje na Internacionalnom Burč univerzitetu u Sarajevu u periodu od 22. do 25. maja 2023. godine.

Jedan od ciljeva projekta SUCCESS je osmišljavanje i organizacija Startup programa koji će studentima, budućim preduzetnicima omogućiti da svoje inovativne ideje razviju u startapove.

Tokom prva dva dana ovog međunarodnog događaja, 16 do 20 takmičarskih studentskih timova sa osam različitih univerziteta iz Bosne i Hercegovine, Albanije i Crne Gore prikazaće raznolik spektar inovativnih ideja i rješenja koja bi mogla oblikovati budućnost poslovnog pejzaža.

Nakon toga, biće odabrano 10 studentskih startup timova koji će predstaviti sebe i svoje inovativne poslovne ideje potencijalnim investitorima na Demo događaju 25. 05. 2023.

Univerzitet Crne Gore predstavljaju 2 tima studenata:

• Tim Mašinskog fakulteta u sastavu: Ermin Mehović i Anes Beriša;
  • Tim Fakulteta za turizam I hotelijerstvo u sastavu: Milan Radan i Dino Jonuz.

Detaljnije informacije o Erasmus + Success projektu se mogu naći na sledećem linku: https://success-project.ba/