Posjeta studenata Mašinskog fakulteta kompaniji Remid Vis

Posjeta studenata Mašinskog fakulteta kompaniji <span class="CyrLatIgnore">Remid Vis</span>

U okviru realizacije praktične nastave iz predmeta Obrada rezanjem, studenti treće godine Mašinskog fakulteta, modula Proizvodni inženjering su posjetili kompaniju Remid Vis  iz Podgorice, koja se bavi proizvodnjom mašinskih elemenata i sklopova.

Kompanija je specijalizovana za izradu svih vrsta ozubljenja obradom rezanjem (zupčanika, lančanika, ozubljnih vratila, letvi itd). Studenti su zajedno sa vlasnikom kompanije obišli proizvodne pogone, gdje su se upoznali sa proizvodnim procesom, materijalima, mašinama i reznim alatima, a takođe studentima su predstavljeni i budući pravci razvoja kompanije.

Na izuzetno srdačnom prijemu, ovim putem se zahvaljujemo vlasniku kompanije Remid Vis  i radujemo se budućoj uspješnoj saradnji.