Studenti Mašinskog fakulteta posjetili kompaniju SAGAR

U okviru realizacije praktične nastave iz predmeta Alati i pribori, studenti treće godine Mašinskog fakulteta, modula Proizvodni inženjering su posjetili kompaniju SAGAR iz Podgorice, koja se bavi proizvodnjom reznih alata, a ujedno je specijalizovana i za oštrenje pohabanih alata. Studenti su se tokom posjete upoznali sa proizvodnim procesom proizvodnje tračnih, cirkularnih i gaterskih testera, kao i raznih vrsta abrihter noževa. Tehologije koje su zastupljene kod dobijanja ovih proizvoda su postupci probijanja lima, zavarivanja, stelitiranja i brušenja.

Vlasnik kompanije je srdačno primio studente Proizvodnog inženjeringa, sa kojima je zajedno obišao pogon i naglasio da su u njegovoj kompaniji dobrodošli mladi kadrovi koji su voljni da razvijaju i unapređuju proizvodne procese.

Na izuzetno lijepom prijemu ovim putem se zahvaljujemo vlasniku kompanije SAGAR, a takođe se nadamo i budućoj uspješnoj saradnji.