Delegacija Univerziteta iz Nikozije u posjeti Mašinskom fakultetu

Delegacija Univerziteta iz Nikozije - Kipar, u sastavu Rektor, Prorektor za nastavu, Direktor MIS sektora, direktor Erasmus+ i NEOLAiA Alliance je u okviru sedmodnevne posjete Unverzitetu Crne Gore, 6.09.2023. godine posjetila Mašinski fakultet. Tom prilikom su sa predstavnicima Univerziteta u Nikoziji razmijenjena iskustva u dijelu nastave, istraživačkog rada i mobilnosti studenata i nastavnog osoblja.

To je bila i prilika da delegacija Univerziteta iz Nikozije posjeti laboratorije i istraživačke centre Mašinskog fakulteta.

Univerzitet Crne Gore ima uspostavljenu saradnju iz oblasti inženjerstva sa Univerzitetom u Nikoziji kroz Erasmus + ugovor o mobilnosti, što je prilika nastavnom osoblju i studentima Mašinskog fakulteta da ostvare mobilnost na ovom univerzitetu.