Mašinski fakultet Univerziteta Crne Gore će biti partner u još jednom Erasmus + projektu

Od 840 prijavljenih projekata na ovogodišnjem Erasmus konkursu, za finansiranje je izabrano 163 projekta. Medju prihvaćenim projektima je i projekat pod nazivom:

“Reconnecting universities and entreprises to unleas regional innovation and

entrepreneurial activity” – KnowHub

u kojem učestvuje i Mašinski fakultet Univerziteta Crne Gore.

Projekat je orjentisan na sva tri područja djelovanja Univerziteta - istraživanje, transfer tehnologije i nastavu, sa opštim ciljem razvoja saradnje između preduzeća i univerziteta kako bi se obezbijedilo što bolje zapošljavanje  diplomiranih studenata. Projektom je predvidjeno i obogaćivanje inženjerstva preduzetništvom i inovacijama.

U okviru ovog projekta će se obezbijediti oprema u iznosu od oko 50.000 EUR namijenjena za opremanje laboratorije za tzv. "rapid prototyping" i "Lean production".

Projektom je predvidjena i obuka 10 studenata u Gironi, Spain.

Projekat je ukupne vrijednosti od oko 900.000 EUR i počinje sa realizacijom 15.11.2019. godine, a trajaće ukupno 36 mjeseci.

Iz DEKANATA