Studenti posjetili "13. jul Plantaže" a.d.

Studenti treće godine osnovnih studija Mašinstva i studenti Mehatronike su sa prof.dr M. Mijanović Markuš posjetili proizvodni pogon "13. jul Plantaže" 17. decembra 2019. godine. Studenti su imali priliku da obiđu čitav pogon, od muljača za grožđe do poptuno automatizovanog pogona za flaširanje i pakovanje vina. Takođe su imali priliku da vide peć na bio-gorivo, jedinu na ovim prostorima, koja se koristi za pripremu tople vode za proces proizvodnje vina.

Kroz proizvodni pogon nas je proveo i objasnio sve procese proizvodnje vina i rad automatskog postrojenja za flaširanje i pakovanje inženjer mašinstva Lazar Dragović, koji radi na održavanju.

Koristimo priliku da se još jednom zahvalimo kolegi Dragoviću, kao i gospođi Nevenki Kavarić, direktoru tehničkog održavanja "13 jul Plantaže" a.d., koja nam je omogućila ovu posjetu.