STudenti Mašinstva posjetili "Hemomont"

Studenti treće godine mašinstva su sa prof.dr Marinom Mijanović Markuš u petak 27.12.2019.godine posjetili dva proizvodna pogona "Hemomont-a", pogon za tečne, i pogon za čvrste proizvode. Imali su priliku da vide i upoznaju se sa automatizovanom proizvodnjom u potpuno sterilnim uslovima, kakve zahtijeva farmaceutska industrija.

Proces proizvodnje tečnih proizvoda studentima je objasnio gospodin Danilo Bešić, dok im je proces proizvodnje čvrstih proizvoda objasnio i pokazao gospodin Mirko Jokanović. Oni su spremno odgovarali na brojna pitanja studenata o pripremi proizvodnje i samom procesu proizvodnje.

Zahvaljujemo se rukovodstvu "Hemomont-a" i gospođi Žani Perović što su nam omogućili ovu posjetu. Posebno se zahvaljujemo gospodinu Mirku Jokanoviću i gospodinu Danilu Bešiću što su nam pokazali pogone i detaljno objasnili procese i uslove proizvodnje.