Konkurs za upis na doktorske studije za studijsku 2023/2024. godinu - II upisni rok

Centar za doktorske studije Univerziteta Crne Gore raspisao je konkurs za upis na doktorske studije UCG za studijsku 2023/2024. godinu - drugi upisni rok.

Pravo prijave na konkurs za upis na doktorske studije imaju kandidati koji su stekli diplomu akademskog naziva magistra/mastera iz odgovarajuće oblasti nauka/umjetnosti, odnosno akademsku diplomu regulisanih profesija, nakon stečenih najmanje 300 ECTS kredita.

Doktorske studije traju tri studijske godine (šest semestara), odnosno obim studijskog programa ovih studija iznosi 180 ECTS kredita.

Prijava sa odgovarajućim dokazima se podnosi organizacionim jedinicama Univerziteta Crne Gore 18. i 19. decembra 2023. godine, do 14:00 sati. Za studijski program Održivi razvoj prijave se podnose u prostorijama Rektorata Univerziteta Crne Gore. Na ovaj studijski program mogu konkurisati kandidati čiji su prethodni nivoi studija iz oblasti prirodnih, tehničkih i medicinskih nauka.

Postupak rangiranja sprovodi Komisija za doktorske studije na organizacionoj jedinici Univerziteta.

Upis kandidata obaviće se zaključno sa 22.  decembrom 2023. godine.

Tekst konkursa je dostupan u prilogu ove informacije.