Osam stipendija za najuspješnije studente sportiste

Uvažavajući napore i sjajne rezultate koji naši studenti ostavaruju na akademskom i sportskom polju Studentski sportski savez Crne Gore uz podršku Uprave za sport i mlade je obezbijedio osam stipendija sa po 1.000 eura za najuspješnije studente sportiste koji su svoje sportske i akademske rezultate ostvarili u 2020. godini.

Stipendije se dodjeljuju u ukupno tri kategorije i to:

1. Najmasovnije ligaško takmičenje (3 stipendije);
  2. Drugo najmasovnije ligaško takmičenje (3 stipendije);
  3. Pojedinačno nacionalno studentsko takmičenje (2 stipendije);

Pored sportskog rezultata, kriterijum za odabir naboljih studenata sportista  je ostvaren prosjek na studijama koji ne može biti manji od 7,5 u prethodnoj godini.

Napominjemo da konkurs do 17. oktobra 2021 godine.

Dobitnici stipendija za 2019. godinu su bili: Miloš Jelovac, Marko Koprivica, Nikola Veljović, Jovana Marić, Mia Roganović, Matija Bulatović, Miloš Vukčević i Novo Raičević.

Pravilnik kojim se definišu uslovi konkursa je na linku: http://unisport.me/dokumentacija/

SSSCG poziva sve studente koji zadovoljavaju kriterijume definisane Pravilnikom da se prijave.