Šahovska ekipa UCG-a postigla zavidne rezultate na II godišnjem Kupu univerziteta

Nezvanično Univerzitetsko prvenstvo svijeta u šahu čiji je organizator fondacija nekadašnjeg svjetskog šampiona, Garija Kasparova, održano je 5. i 6. februara onlajn, na Lichess platformi. Učešće na takmičenju uzela je i ekipa Univerziteta Crne Gore koja je zauzela 15 mjesto u konkurenciji koju je činilo 150 ekipa.

Studenti Univerziteta odnijeli su pobjedu u pet mečeva, dva meča su odigrali neriješeno, dok su u dva minimalno poraženi. Ekipa Univerziteta ispustila je pobjedu u meču devetog kola, sa Univerzitetom Kembridž, te su se morali zadovoljiti neriješenim rezultatom. Svakako, navedeno ne kvari odličan nastup i rezultat naše ekipe.

Za ekipu Univerziteta Crne Gore nastupali su: Andrej Šuković, Miloš Pečurica, Božidar Kisić, Dario Alivodić, Vuk Miletić i Nikolina Koljević. Kapiten ekipe bio je Mitar Đukanović

Dobar rezultat naše ekipe odličan je uvod za saradnju Univerziteta Crne Gore i Šahovskog saveza Crne Gore, koja je dogovorena i koja će biti ozvaničena narednih dana.