Najbolja dostignuća profesora UCG-a na svjetskom naučnom indeksu AD Scientific Index

Profesorica i naučnica Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Nataša Raičević zauzela je prvo mjesto među crnogorskim naučnicima na svjetskom naučnom indeksu AD Scientific Index (Alper-Doger Scientific Index) koji rangira i analizira učinke i produktivnost pojedinaca, između ostalog i citiranost naučnika. Profesorica se, kada je riječ o Evropi, rangirala na 6745. mjestu, dok je u svijetu pozicionirana na 21 281. mjestu.

Na drugom mjestu, među crnogorskim naučnicima, je redovni profesor Elektrotehničkog fakulteta prof. dr Ljubiša Stanković koji je na 14 029. mjestu u Evropi, a na svijetu 42 518. Na trećem mjestu u našoj državi rangiran je redovni profesor Elektrotehničkog fakulteta prof. dr Srđan Stanković koji je na 35 564. mjestu u Evropi i 102 004. na svijetu.

Na pomenutom svjetskom naučnom indeksu koji je zasnovan na naučnom učinku i dodatnoj vrijednosti naučne produktivnosti pojedinačnih naučnika, našlo se 26 naučnika iz Crne Gore.