Koncertom studenata Muzičke akademije zatvoren serijal KotorArt Talenti

Najbolji studenti Muzičke akademije sa Cetinja predstavili su se sinoć kotorskoj publici ispred crkve Sv. Duha i time zaokružili niz od četiri koncerta koji su organizovani u okviru serijala KotorArt Talenti.

Studenti Uroš Sučić (truba), Seida Kučević (trombon), Lara Bubanja (klarinet), Milena Jovićević (viola), Petar Popović (klavir), Žunja Lipanović (flauta), David Marton (gitara), Ivana Dendić (violina), Milena Drašković (harmonika), Vasilije Đurović (klavir), Mrija Milić (flauta), Maša Cupara (klavir) izveli su djela  Humela, Barata, Čajkovskog, Lista, Karg-Elerta, Roža, Britna, Anželisa, Mocarta, Šopena, Sen-Sana, dok je klavirsku pratnju u određenim djelima izvodio pijanista profesor Oleksij Molčanov.

Međunarodni festival KotorArt ovog ljeta se održava u periodu od 1. jula do 14. avgusta, sa bogatim i raznovrsnim programom, pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija i Opštine Kotor, uz podršku Evropske unije, Fonda za Zapadni Balkan, Fondacije za otvoreno društvo, brojnih ambasada u Crnoj Gori i drugih značajnih partnera i sponzora.

Studenti koji su sinoć nastupili na kotorskom festivalu pripadaju klasama profesora Nikole Mijajlovića, Aleksandra Benčića, Petra Garića, Mikhaila Bereznitskog, Bojana Martinovića, Marije Đurđević Ilić, Danijela Cerovića, Vujadina Krivokapića, Vladimira Domazetovića i Žane Lekić.