Senat Univerziteta Crne Gore za upis na doktorske studije predložio 139 mjesta

Na osnovu prijedloga vijeća organizacionih jedinica Univerziteta Crne Gore, te saglasnosti Odbora za doktorske studije, Senat UCG usvojio je prijedlog o broju studenata za upis na doktorske studije UCG, za studijsku 2022/23, kojim se za upis predviđa 139 mjesta.

U postupku razmatranja dokumentacije, Odbor je konstatovao da su prijedlozi organizacionih jedinica, kako i u njihovim obrazloženjima stoji, usklađeni sa kadrovskim, prostornim, materijalnim i drugim resursima fakulteta, iskazanim interesovanjem prethodnih godina, brojem potencijalnih mentora, brojem studenata propisanih licencom, potrebama tržišta rada i obezbjeđivanjem standarda kvaliteta nastave.

Prijedlog Senata UCG biće dostavljen na dalje razmatranje Upravnom odboru koji će donijeti odluku o broju studenata za upis na doktorske studije.