Euro-mediteranski inovacioni kamp: Prijave do 3. februara

Euro-mediteranski univerzitet EMUNI, sa sjedištem u Piranu, pokrenuo je 21. decembra Euro-mediteranski inovacioni kamp (EMIC), koji su, pored Unije za Mediteran, podržali (finansijski) Ministarstvo vanjskih poslova i Ministarstvo obrazovanja, nauke i sporta Republike Slovenije, a kao partneri učestvuju Instìtut Jožef Štefan i Euro-mediteranski univerzitet u Fesu, Maroko.

Cilj projekta je da podstakne mlade inovatore iz euro-mediteranskih zemalja (dobna granica: 18-35 godina) da predstave ideju/inovaciju (oblasti: zdravstvo, obnovljivi izvori energije, životna sredina i klimatske promjene), koja bi se potencijalno kasnije mogla plasirati na tržište.

Projekat se poklapa sa naporima, izmedu ostalih i Unije za Mediteran, da ojača naučnoistraživački i inovacioni potencijal mladih sa područja Mediterana, koji može doprinijeti njihovoj socijalnoj inkluziji i zapošljivosti, promovisati ekonomski razvoj i spriječiti negativne trendove (migracije, sukobi, radikalizacija, itd.).

Više o projektu možete pronaći na sajtu: https://emuni.si/innovationcamp/ kao i u priloženim dokumentima.

Rok za prijavu na EMIC je 3. februar 2023. godine.