Uz podšku Univerziteta Crne Gore: Univerzitetsko prvenstvo Evrope u rukometu od 9. do 14. jula

Univerzitetsko prvenstvo Evrope u rukometu, koje će okupiti po 12 timova u muškoj i ženskoj konkurenciji, učiniće Podgoricu, od 9. do 14. jula 2023, centrom evropskog univerzitetskog sporta.

Organizacija navedenog prvenstva povjerena je Studentskom sportskom savezu Crne Gore (SSSCG), navode iz SSSCG, "što predstavlja izuzetnu čast za našu organizaciju, koja je ključnu podršku za organizaciju ovog značajnog međunarodnog takmičenja dobila od Univerziteta Crne Gore".

Na predstojećem prvenstvu nastupiće više od 350 studenata-sportista, a pored domaćina – Univerziteta Crne Gore koji će imati mušku i žensku ekipu, predstavnike će imati univerziteti iz 10 država i to:

• Njemačka – pet timova
  • Francuska – tri tima
  • Hrvatska – dva tima
  • Mađarska – dva tima
  • Norveška – dva tima
  • Portugal – dva tima
  • Rumunija – dva tima
  • Velika Britanija – dva tima
  • Holandija – jedan tim
  • Španija – jedan tim

Svečano otvaranje na kojem će biti prisutni svi učesnici predstojećeg takmičenja, biće upriličeno u subotu, 8. jula sa početkom u 20 sati u dvorani Univerzitetskog sportsko-kulturnog centra.

Na svečanom otvaranju govoriće ministar sporta i mladih, Vasilije Lalošević, predsjednik Studentskog sportskog saveza Crne Gore, Zoran Medenica i predstavnik Evropske univerzitetske sportske asocijacije (EUSA).

Zadovoljstvo nam je da najavimo da će pored predstavnika državnih institucija i drugih partnera koji su podržali organizaciju takmičenja, svečanom otvaranju prisustvovati i predsjednik Rukometnog saveza Crne Gore Petar Kapisoda, generalni sekretar Crnogorskog olimpijskog komiteta Igor Vušurović, kao i tri članice Kuće slavnih Evropske rukometne federacije (EHF), naše proslavljene rukometašice – Bojana Popović, Katarina Bulatović i Maja Savić.

Prvi takmičarski dan je nedjelja, 9. jul, a finalni dan i uručenje priznanja je u petak, 14. jula.

Studentski sportski savez Crne Gore