Počasni profesor Ivan Božović u emisiji o prostoru i ljudima prostora sa kojeg potiče u TV emisiji

Počasni profesor Univerziteta Crne Gore i jedan od vodećih svjetskih fizičara, profesor američkog Univerziteta Jejl prof. dr Ivan Božović, bio je gost emisije Stav na Televiziji Crne Gore. Gostovanje je upriličeno uoči Dana dijaspore i prijatelja Crne Gore 2023, održanim na Univerzitetu Crne Gore.

Profesor Božović je i prošle godine bio gost, kada smo o njegovim korjenima i naučnim interesovanjima razgovarali za sajt UCG (Za prestižne rezultate u nauci važno je biti otvoren prema svijetu), podkast Ključne riječi.

Prilog emisije Stav je dostupan u video u prilogu: