Etički odbor Univerziteta Crne Gore: Čestitka povodom Svjetskog dana etike

U susret 21. oktobru, kada se širom svijeta slavi Svjetski dan etike, članovi Etičkog odbora Univerziteta Crne Gore žele da upute iskrene čestitke svim pripadnicima akademske zajednice.

Ovaj dan je prilika da se podsjetimo značaja etičkog ponašanja i djelovanja u svim sferama života, posebno u obrazovanju i nauci. Pozivamo vas da se pridružite globalnoj inicijativi za promovisanje etosa saradnje, koja je tema ovogodišnjeg Svjetskog dana etike. Neka nas vodi starogrčki pozdrav: "euprattein" - "dobro djelaj", koji izražava našu zajedničku odgovornost za dobrobit čovječanstva i planete. Iskoristimo ovaj dan kao podsticaj da njegujemo vrijednosti prijateljstva i izvrsnosti, koje su temelj akademske zajednice i uzor cijelom društvu.