Prof. dr Milica Vujković: Dati doprinos svojoj zemlji čini me izuzetno ponosnom

U srcu naučnih inovacija i revolucionarnog pristupa skladištenju energije, prof. dr Milica Vujković, naučna savjetnica na Fakultetu za fizičku hemiju Univerziteta u Beogradu, izbija kao predvodnica u domenu baterijskih sistema. Sa bogatim iskustvom koje seže od rada na litijum-jonskim baterijama do vođenja projekta HiSuperBat - Zdravo super baterijo, prof. Vujković ne samo da iznosi značajne doprinose u oblasti energetike, već je i tokom učestvovanja na naučnom skupu "Dani dijaspore i prijatelja Crne Gore" predstavila budućnost kroz prizmu baterijskih sistema.

U ovom ekskluzivnom intervjuu, datom Aleksandri Despotović, studentkinji II godine Fakulteta političkih nauka, otkrivamo ključne trenutke u karijeri prof. dr Milice Vujković, istražujući projekat HiSuperBat i njeno novo usmjeravanje ka proizvodnji vodenih baterija. Osim toga, saznajemo kako je ova naučnica produbljuje saradnju između Univerziteta Crne Gore i istraživača iz regiona, te kako planira unaprijediti istraživačke poduhvate u cilju efikasnijih energetskih rješenja.