Prof. dr Elma Kurtagić: Veza između dijaspore i matice ključna za razvoj nauke u Crnoj Gori

Tokom međunarodnog naučnog skupa „Dani dijaspore i prijatelja Crne Gore“ koji je održan na Univerzitetu Crne Gore, Amanda Ujkić, studentkinja Fakulteta političkih nauka razgovarala je sa naučnicom Elmom Kurtagić koja se u Sjedinjenim Američkim Državama bavi molekularnom biologijom, a koja je rođena i odrasla u Rožajama. U razgovoru kojeg prenosimo u integralu, naučnica ističe važnost veze između dijaspore i matice za razvoj nauke, dijeleći svoje iskustvo i izazove u radu te nudeći uvid u svoj put od studija u inostranstvu do perspektiva naučnog rada u Crnoj Gori. Otkrijte kako mladi talenti mogu doprinijeti razvoju nauke u zemlji i kako se usklađuje porodični život s uspješnom naučničkom karijerom.