Donijeta Odluka o dodjeli plaketa Univerziteta Crne Gore studentima sa najboljim uspjehom u prethodnoj studijskoj godini

Senat Univerziteta Crne Gore je na elektronskoj sjednici, na predlog vijeća organizacionih jedinica, donio Odluku o dodjeli pet plaketa Univerziteta Crne Gore, kao nagrade za završene studije studentima sa najboljim uspjehom iz oblasti društvenih nauka, zatim tehničkih, prirodno-matematičkih i medicinskih nauka i oblasti umjetnosti.

U skladu sa Pravilnikom o nagrađivanju najboljih studenata Univerziteta Crne Gore, rektor Univerziteta Crne Gore prof dr. Vladimir Božović, dodijeliće po dvije nagrade za oblast tehničkih, prirodno-matematičkih i medicinskih nauka studentkinjama Prirodno-matematičkog fakulteta, Heleni Perović (10,00) i Elektrotehničkog fakulteta, Sari Milinković (10,00); za oblast društvenih nauka studentkinjama Filološkog fakulteta, Magdaleni Smolović (9,98) i Ekonomskog fakulteta, Milici Damjanović (9,96); a za oblast umjetnosti studentkinji Fakulteta likovnih umjetnosti, Teodori Raičević (9,97).

Plaketa se dodjeljuje kao nagrada za završene studije sa najboljim uspjehom studentima koji su u prethodnoj studijskoj godini završili osnovne studije sa ukupnom prosječnom ocjenom najmanje 9,50.