Prorektorica Orović o događajima u znaku jubileja u TV gostovanju

Prorektorica za nauku Univerziteta Crne Gore prof. dr Irena Orović, gostovala je u jutarnjem programu TV Vijesti, gdje je iznijela ključne informacije o predstojećim aktivnostima i projektima Univerziteta u svjetlu obilježavanja 50 godina od osnivanja, pod sloganom FuturUM.

Tokom gostovanja, prorektorica Orović detaljno je predstavila seriju događaja planiranih za proslavu jubileja, naglasivši da će svečanosti započeti svečanim događajem – Danom UCG, u Rektoratu u Podgorici, 27. aprila, potom nastaviti promocijom Monografije 28. Aprila i Svečanom akademijom koja će se održati 29. aprila.

Osim toga, spomenula je i seriju okruglih stolova na teme ključne za budući desetogodišnji razvoj Crne Gore, uključujući obrazovnu, ekonomsku i zdravstvenu politiku, pravnu zaštitu, kao i energetsku održivost i digitalnu transformaciju.

Više o samom gostovanju pogledajte u video prilogu: