Univerzitet Crne Gore otvara knjižaru „FuturUM“ i kafe bar u okviru tehničkih fakulteta

Na sjednici Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore, održanoj pod predsjedavanjem prof. dr Rajke Glušice, usvojen je predlog rektora UCG prof. dr Vladimira Božovića za otvaranje knjižare pod simboličnim nazivom "FuturUM" i kafe barom u holu zgrade tehničkih fakulteta. Ova inicijativa dolazi u godini kada Univerzitet Crne Gore obilježava svoj jubilej – pedeset godina „nemjerljivog doprinosa  u pogledu obrazovanja i  kulture  našeq stanovništva“, kako je navedeno u predlogu Rektora.

„Univerzitet Crne Gore je kroz svoju izdavačku djelatnost stvarao djela koja imaju trajnu vrijednost, ali  koja po trenutnoj prirodi stvari  nisu afirmisana na  način na koji to zaslužuju.  Otvaranjem knjižare "FuturUM" sva djela nastala  pod okriljem izdavačke djelatnosti Univerziteta  Crne Gore učinila bi se dostupnim,  ne samo  studentima  Univerziteta Crne Gore,  vec svim građanima  i  zaintresovanim licima“, stoji u predlogu rektora Božovića.

Prodajni asortiman knjižare obuhvatiće ne samo knjige  čiji je izdavač Univerzitet Crne Gore,  već i knjige  lokalnih  i  regionalnih izdavača, zatim umjetničke suvenire kao proizvode organizacionih jedinica  u  okviru Univerziteta Crne Gore; suvenire sa logoom Univerziteta Crne Gore  i  materijale koji se koriste u nastavi

Asortiman knjižare "FuturUM" će uključivati umjetničke suvenire i obrazovne materijale, čime se dodatno podstiče akademski razvoj i socijalno povezivanje unutar univerzitetskog prostora.

Otvaranje kafe bara u zgradi tehničkih fakulteta ima za cilj stvaranje dinamičnog i inkluzivnog prostora koji će podtsicati interakciju među studentima, zaposlenima i posjetiocima, te promovisati socijalno povezivanje. Ova investicija će doprinijeti akademskom okruženju, podržavajući obrazovanje i razvoj mladih, i pozitivno uticati na iskustvo studenata te doprinijeti živopisnoj atmosferi univerzitetskog prostora.