Uputstvo za besplatno korišćenje usluga e-potpisa za brucoše Univerziteta Crne Gore

Univerzitet Crne Gore, Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija i Crnogorski Telekom omogućiće korišćenje usluga elektronskog potpisa svim brucošima UCG, koji studiranje započinju u studijskoj 2024/25. godini.

Telekom budućim studentima stavlja na raspolaganje korišćenje eTrust promo paketa, koji nakon aktivacije uključuje 10 transakcija za elektronsko potpisivanje, čime je brucošima omogućeno da na brz i jednostavan način potpišu Ugovore o studiranju.

Postupak kreiranja naloga na eTrust portalu je jednostavan i detaljno objašnjen na sajtu i ostalim komunikacionim kanalima Telekoma. Nakon prijema studenta, na portalu e-Upis (upisi.edu.me) dostupna je elektronska verzija ugovora, koju student, kao registrovan eTrust korisnik može elektronski potpisati i potpisanu verziju postaviti na e-Upis sajt.

Potpisivanje ugovora o studiranju aktuelno je u periodu od jula do septembra.

Pogledajte video u nastavku za objašnjenje: