Upravni odbor UCG donio odluke o izboru dekana Mašinskog i Filološkog fakulteta

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore je na danas održanoj sjednici donio odluku o izboru prof. dr Igora Vušanovića za dekana Mašinskog fakulteta i prof. dr Tatjane Jovović za dekana Filološkog fakulteta, uz prethodno pribavljeno mišljenje  rektora UCG prof. dr Danila Nikolića.

Izabrani dekani će vršiti funkciju za mandatni period od 2019. do 2022. godine, a stupiće na dužnost 17. marta 2019.

Profesor Vušanović je reizabrani dekan, kojem je ovo drugi mandat, dok je profesorica Jovović naslijedila dekana prof. dr Dragana Bogojevića na Filološkom fakultetu, gdje će stupiti na dužnost 17. marta 2019. godine.

Na današnjoj sjednici su takođe razmatrani finansijski izvještaji Univerziteta i pojedinih jedinica, kao i poslovanja na međunarodnim projektima u kojima participira Univerzitet Crne Gore.

Foto: Iz arhive