Otvorena izložba Republike Poljske na Univerzitetu Crne Gore

Povodom proslave 20 godina poljskog članstva u NATO-u, 15 godina u Evropskoj uniji i Dana ustava, juče je u organizaciju Ambasde Republike Poljske, u Rektoratu Univerziteta Crne Gore otvorena izložba o NATO-u i Evropskoj uniji.

Ambasador Republike Poljske u Crnoj Gori Artur Dmočovski osvrnuo se na tri važna trenutka u istoriji Poljske, usvajanje Ustava - prvog u Evropi i drugog u svijetu poslije američkog, članstvo u Sjevernoatlantskom savezu i Evropskoj uniji.

„Ovaj dio Evrope, od Baltika na sjeveru do Jadrana na jugu, ima ogroman potencijal. Zemlje koje ga čine, povezuje mnogo, a njihova sve bliža saradnja je velika šansa za budućnost“, kazao je Ambasador.

On je izrazio zadovoljstvo što je Crna Gora tako važan partner za današnju Poljsku.

“Dijelimo slična iskustva, ekonomska saradnja naših zemalja je sve jača, sve više stanovnika Crne Gore posjećuje Poljsku, i sve više Poljaka Crnu Goru”, rekao je Dmočovski.

Pored Ambasadora, izložbi su, između ostalih zvanica, prisustvovali i rektor Univerziteta Crne Gore prof. dr Danilo Nikolić, predsjednik Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore prof. dr Duško Bjelica, prorektor Univerziteta Crne Gore Boris Vukićević,  dr Monika Dmočovska i Vojni ataše Republike Poljske pukovnik Dorota Levandovska.