Prvi tematski trening u okviru MARDS projekta održava se u Beču

Prvi od četiri tematska treninga u okviru projekta MARDS – Reforma doktorskih studija u Crnoj Gori i Albaniji, održava se u Centru za doktorske studije na Univerzitetu u Beču od 24. do 28. juna 2019.

Trening na temu „Profesionalno upravljanje doktorskim studijama“ namijenjen je naučnom i administrativnom osoblju odgovornom za upravljanje doktorskim studijama.

Na treningu će učestvovati partneri sa dva Univerziteta iz Crne Gore i sa četiri Univerziteta iz Albanije, a vodiće ga iskusni treneri sa tri evropska univerziteta: Univerziteta u Beču, Univerziteta Banska Bistrica i Univerziteta u Zagrebu.

U zavisnosti od teme za koju su se opredijelili, učesnici će biti podijeljeni u 3 grupe koje će se fokusirati na: osiguranje kvaliteta, konsultacije i podršku studentima doktorskih studija, razvoj karijere i transverzalne vještine.