U Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru odigrana predstava „Žena koja je skuvala svog muža“

Sinoć je u Multimedijalnoj sali Univerzitetskog sportsko - kulturnog centra odigrana predstava „Žena koja je skuvala svog muža“ rađena po tekstu Debi Izit, u izvršnoj produkciji Korifej Teatra. Događaj je organizovao Studentski kulturuni centar, u saradnji sa Studentskim Parlamentom Univerziteta Crne Gore.

Glumica Anđelija Rondović istakla je da bez obzira na to što naslov privlači publiku, nije očekivala takav odziv.

„Igranja pamtimo po publici, a večerašnje ćemo pamtiti po publici koja je u ne pozorišnim uslovima,već u okolnostima kakve pruža multimedijalna sala, povjerovala u našu igru, pruzila  nam podrsku. Ovo nam je bilo jedno od boljih igranja. Želim da se zahvalim Studentskom Parlamentu, Studentskom kulturnom centru i Jeleni Šoškic koja nas je pozvala jer su na ovaj način podrzai naš samostalni rad i pružili nam zadovoljstvo da igramo pred studentima.“

Đorđije Tatić je rekao da je ovo igranje dokaz da pozorišna sala nije preduslov za dobar nastup i da se  razlike između ove sale i bilo koje pozorišne sale sinoć nisu mogle osjetiti.

„Bilo je pravo zadovoljstvo i uživanje igrati pred prepunom salom SKC -a uz divnu i obrazovanu pozorišnu publiku koja je disala zajedno sa nama glumcima i komadom, uz iskrene reakcije. Ovakva publika i njen odnos prema pozorištu je razlog zašto stvaramo, jer mi glumci nemamo svrhu ako nema publike sa druge strane. Ovaj put imao sam osjećaj da je to bilo na jednom drugom nivou, da smo i mi glumci i publika na jednoj strani. Bilo je čudesno i inspirativno za igru. Hvala divnoj publici, Studentskom kulturnom centru što su nas pozvali da nastupimo i na taj način omogućili nam da naš rad predstavimo studentima.“

Marija Đurić takođe dijeli impresije svojih kolega, srećna što je igrala pred publikom u svom gradu.

„Pa eto ,večeras smo dobili jos jednu potvrdu, nakon igranja predstave" Žena koja je skuvala svog muža", zašto se baš najviše radujemo Podgoričkoj publici.Imati tako slobodnu publiku, željnu da isprati  svaki segment priče, naročito u uslovima koji nisu pozorišni gdje je sve oslonjeno na glumački zadatak, pravi je podsticaj i blago za nas koji smo večeras igrali.Hvala na podršci ,nastavite da budete ukras naših djela.“

Publika je glumce pozdravila gromoglasnim aplauzom i ovacijama, a iz Studentskog kulturnog centra su istakli da im je drago da manifestacije koje organizuju nailaze na sve veći odziv.

„Nije lako animirati studente i mlade generalno i drago nam je da programom uspijevamo da privučemo sve veći broj publike. Važno je da studenti obogaćuju svoj kulturni život i trudimo se da im u tome pomognemo.“

Istakli da je ovo samo jedan u nizu događaja planiran za ovu godinu i da će se i u narednom periodu truditi da za studente organizuju interesantan sadržaj zabavnog, umjetničkog i obrazovnog karaktera

U NAJAVI FILM "PARAZIT"

„Naredne nedelje, studenti u Podgorici biće u prilici da pogledaju film „Parazit“, koji je dobitnik ovogodišnjeg Oskara za najbolji film, ali i za najbolji strani film.  Takođe, projekcija tog filma planirana je i za studente u Nikšiću. I ove godine, zajedno sa Radiom Krš i Krš produkcijom organizovaćemo muzičko – scenski spektakl i sigurni smo da se veliki broj studenata sprema da 07. marta skršimo tišinu! Mart će nam biti u bojama filma i saradnje sa STIFF-om, pa za studente pripremamo projekcije kratkometražnih filmova i razgovore sa autorima", kazali su organizatori.

STUDENTSKI PIKNIK U MARTU I OKTOBRU

Studentski kulturni centar je prošle godine po prvi put u našoj zemlji organizovao Studentski piknik, a u planu je da ove godine organizuju dva takva događaja.

„Zbog želje da istrajemo u namjeri da Studentski piknik bude tradicionalan događaj i način da studenti kroz zabavu i kvalitetnu muziku započnu semestar, planiramo da Studentski piknik u 2020. godini organizujemo za početak ljetnjeg i zimskog semestra: u martu i oktobru. Sigurni smo da će nakon uspješnog Piknika prošle godine i sjajne izvođače koje će studenti biti u prilici da čuju ove godine Piknik biti mjesto okupljanja studenata, razmjene lijepe energije i zabave.“

Iz ove organizacije rekli su da su, pored navedenih događaja, u planu i izložbe i koncerti studenata, predavanja  i niz događaja kojima žele ne samo da obogate studentsku svakodnevnicu, već i da direktno uključe studente u realizaciju pojedinih aktivnosti.