Prijave za program stipendiranja Go Styria na Univerzitetu u Gracu

Austrijska ambasada obavještava studente o Go Styria programu stipendiranja na Univerzitetu u Gracu za studente magistarskih, doktorskih i postdoktorskih studija iz zemalja Jugoistočne Evrope.

Stipendija za studijsku 2021/22. godinu obuhvata kratkoročni istraživački boravak, najviše četiri mjeseca, studentima iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Kipra, Grčke, Mađarske, Kosova, Moldavije, Crne Gore, Sjeverne Makedonije, Rumunije, Srbije, Slovenije i Turske.

Krajnji rok za zahtjeve e-poštom koji omogućavaju pristup onlajn prijavi (obavezno samo za podnosioce prijava magistarskih i doktorskih studija) je do 20. aprila 2021. godine.

Rok za prijavljivanje ostalih kandidata je 22. april 2021. godine.

Preporuka svim zainteresovanim kandidatima je da što prije započnu postupak prijavljivanja zbog dugog vremenskog perioda pri potražnji odgovarajućeg supervizora na Univerzitetu u Gracu.

Više detalja o stipendijama dostupno je na LINKU.