Poziv za radionicu: Podučavanje multikulturalnih grupa studenata u visokoškolskim ustanovama

Serija obuka organizovanih u okviru Erasmus + projekta „Jačanje internacionalizacije na crnogorskim univerzitetima kroz efikasno strateško planiranje - IESP“ nastavlja  se radionicom  »Podučavanje multikulturalnih grupa studenata u visokoškolskim ustanovama«, koju organizuje Centar za pedagoško obrazovanje Fakulteta umjetnosti Univerziteta u Ljubljani.

CILJEVI RADIONICE su da učesnici:

• razumiju koje su ključne didaktičke osobine nastave u heterogenim studentskim grupama
  • razumiju kakav može biti individualni pristup učenicima sa različitim karakteristikama
  • razviju kulturnu osetljivost i razumiju značaj inkluzivnog visokog obrazovanja
  • razumiju koncept interkulturnog obrazovanja i njegov značaj za visoko obrazovanje
  • nauče kako da postanu vaspitač osjetljiv za kulturne razlike
  • razgovaraju o prednostima i nedostacima mobilnosti i internacionalizacije i njihovom uticaju na interkulturne kompetencija učenika
  • razgovaraju o svom iskustvu sa nastavom u heterogenim grupama učenika

Predavači na radionici su:

Prof. Dr. Damijan Štefanc

Prof. Dr. Klara Skubic Ermenc

Prof. Dr. Katja Jeznik

Registracija se može obaviti putem linka navedenog  u priloženoj agendi do 15. aprila 2021. godine (ciljna grupa: nastavno i administrativno osoblje).

Datumi održavanja radionice su 19. i 21.  april.

Agendu radionice možete naći u prilogu.

U okviru realizacije Erasmus + projekta  IESP Univerzitet Crne Gore je pripremio Strategiju internacionalizacije sa akcionim planom i pratećim dokumentima i organizovao niz obuka za nastavno i administrativno osoblje uključeno u  aktivnosti internacionalizacije. Očekuje se da će projekat doprinijeti međunarodnoj konkurentnosti i vidljivosti Univerziteta Crne Gore, što će biti rezultat unaprijeđenih kapaciteta u oblasti internacionalizacije, kao i primjene strateških planova i realizacije konkretnih mjera u ovoj oblasti.