Poziv za jesenju školu i studentsku konferenciju "Innovation for NextGen EU" u Rumuniji

Univerzitet Albia Julia “1 Decembrie 1918 objavljuje poziv za drugo izdanje jesenje škole i prvo izdanje studentske konferencije pod nazivom “Innovation for NextGen EU” koje će se održati od 20. do 24. septembra 2021. godine.

Jesenja škola “Innovation NextGen” obuhvata 16 predavanja u okviru radionice koja će se održati kako uživo, tako i u onlajn formatu putem ZOOM aplikacije.

Istoimena studentska konferencija je namijenjena studentima osnovnih i postdiplomskih studija koji će predstaviti svoje radove na temu održivog razvoja i inženjeringa, perspektivne ekonomije i savremenih izazova društva. Odabrani radovi će biti recenzirani i objavljeni u akreditovanom rumunskom naučnom časopisu.

Zaintersovani kandidati se mogu prijaviti za oba događaja putem veb stranice international.uab.ro do 10. septembra 2021. godine.

Više detalja o programu konferencije i jesenje škole, kao  i načinu prijavljivanja kandidati mogu pronaći u prilogu objave.