Onlajn ljetnja škola Karlovog univerziteta u Pragu

Karlov Univerzitet u Pragu poziva zainteresovane studente da se prijave za ljetnju školu pod nazivom Europe and the (Post) COVID-19 World koja će se usljed pandemije održati u onlajn formatu od 13. do 17. septembra 2021. godine.

Onlajn ljetnja škola u organizaciji Instituta za međunarodne studije Karlovog univerziteta u Pragu omogućava studentima da steknu široka znanja o  najvažnijim uticajima pandemije COVID-19 na međunarodne odnose i Evropu.

Glavni cilj škole se sastoji u proučavanju mogućnosti u doba značajnih društveno-političkih promjena na globalnom nivou, i u konteksu novog početka nakon perioda koronavirusa. Tokom ljetnje škole studenti će poboljšati svoje istraživačke, komunikativne i debatske vještine u onlajn sredini. Interdisciplinarni pristup obučavanju obuhvata sljedeće metode predavanja:

• predavanja uživo
  • grupne diskusije i projekti
  • individualni zadaci
  • samostalna istraživanja

Studijski program škole je međunarodno priznat, dok će uspješni učesnici biti nagrađeni sa 2 do 4 ECTS kredita u zavisnosti od njihovog uspjeha tokom obuke.

Rok za prijavljivanje je otvoren do 29. avgusta 2021. godine.

Za prijavu je potrebno popuniti prijavni formular i dostaviti sljedeća dokumenta:

• CV
  • Motivaciono pismo
  • Potvrda o studiranju ili diploma o nedavno okončanim studijama
  • Potvrda o znanju engleskog jezika u najmjanje B2 nivou

Iznos kotizacije je 300 eura.

Više informacije je predstavljeno u prilogu, kao i na zvaničnoj veb stranici i Facebook nalogu organizatora.