Uspješno završen kurs crnogorskog jezika za Erasmus+ studente na Univerzitetu Crne Gore

U organizaciji Kancelarije za međunarodnu saradnju održan je kurs crnogorskog jezika za dolazne studente koji pohađaju ljetnji semestar na Univerzitetu Crne Gore u okviru Erasmus+ programa mobilnosti.

Kurs su pohađali Erasmus+ studenti iz Italije, Rumunije, Slovačke i Španije, a nastavu je držao dr Petar Božović sa Filološkog fakulteta.

Usljed novonastale situacije izazvane pandemijom COVID-19 kurs crnogorskog jezika je održan u onlajn formatu putem Zoom aplikacije.

Iako je interaktivna nastava u učionici nedostajala, motivisanost i zainteresovanost studenata za izučavanje našeg jezika i kulture je nadomjestila sve nedostatke onlajn učenja i dala izuzetne rezultate.

Nakon uspješno održanog kursa studentima su podijeljeni sertifikati o pohađanju kursa crnogorskog jezika u A1 nivou.