Otvoren poziv za Erasmus Mundus stipendije u okviru AMASE master programa

Evropska škola za inženjering (EUSMAT) pri Univerzitetu Sarlanda objavljuje poziv za prijave za Erasmus Mundus stipendije u okviru AMASE master programa.

Program podrazumijeva stipendiranje i sticanje master diplome na jednom od partnerskih univerziteta u ovom programu:

• UdS – Universität des Saarlandes / Germany
  • LTU – Luleå tekniska universitet / Sweden
  • UL – Université de Lorraine / France
  • UPC – Universitat Politècnica de Catalunya Barcelonatech /Spain
  • MUL – Montanuniversität Leoben / Austria
  • UPD – Università degli Studi di Padua / Italy

Program zajedničkog master programa mehanike i inženjeringa je namijenjen studentima koji su završili osnovne studije u oblasti tehničkih nauka, kao i fizike, hemije i drugih prirodnih nauka.

Trošak participacije po semestru za studente iz zemalja, koje ne pripadaju Evropskoj uniji, iznosi 4500 eura, a u cijenu je usključeno zdravstveno osiguranje. Međutim, izvrsnim i talentovanim studentima obezbijeđena je mjesečna stipendija u iznosu od 1000 eura, kao i refundacija putnih troškova i participacije.

Rok za prijave je otvoren do 15. februara 2022. godine.

Više informacija možete pronaći na www.amase-master.net ili putem kontakta office@eusmat.net.

Zainteresovani mogu aplicirati za stipendiju putem sljedećeg linka: https://amase-master.net/application/SubmitAbstract.php.