Nastavak uspješne saradnje sa Univerzitetom u Opolama u okviru Erasmus+ programa

Univerzitet Crne Gore već pet godina uspješno sarađuje sa Univerzitetom u Opolama (University of Opole) u okviru Erasmus+ međunarodne kreditne mobilnosti. Saradnja se odvija u oblastima ekonomije i političkih nauka, umjetnosti, i filologije. Pored moblinosti studenata i nastavnog osoblja, od posebnog značaja za saradnju je razmjena iskustava i informacija između kancelarija za međunaordnu saradnju.

Koleginice iz Kancelarije za međunarodnu saradnju pomenutog partnerskog univerziteta, posjetile su Kancelariju za međunarodnu saradnju Univerziteta Crne Gore. Ovom prilikom je, pored ustaljenih načina saradnje koji podrazumijevaju razmjenu studenata i osoblja, razgovarano  i o drugim mogućim modalitetima saradnje koji će pokazati prilagodljivost partnerskih institucija da odgovore na izazove koje su globalne krize donijele.

Univerzitet u Opolama jedan je od preko 150 partnerskih univerziteta u okviru Erasmus+ programa sa kojima Univerzitet Crne Gore uspješno sarađuje.