DIGNEST poziv za studente: Ideje za inovacije u digitalizaciji poljoprivrede i medicine

U okviru Erasmus+ projekta “Digital Entrepreneurial Nest and Industry 4.0 in Montenegro” (DigNEST) 619099-EPP-1-2020-1-ME-EPPKA2-CBHE-JP otvoren je poziv za studente svih crnogorskih univerziteta za dostavljenje ideja za razvoj inovativnih rješenja u oblasti digitalizacije poljoprivrede i medicine.

Kroz projekat obezbijeđena je podrška za najmanje 20 studentskih timova i to kroz:

• Mentorsku podršku i monitoring
  • Nabavku specijalističke opreme neophodne za implementaciju/testiranje rješenja
  • Kontinuiranu saradnju sa profesorima i inovatorima iz partnerskih institucija iz Evropske unije:
  • Hochschule Furtwangen University (Njemačka)
  • Budapest University of Technology and Economics (Mađarska)
  • National and Kapodistrian University of Athens (Grčka)
  • ARCTUR (Slovenija)
  • Comtrade System Integration (Srbija)
  • Podsticaj najboljim timovima za dalji razvoj

Studentski timovi se mogu prijaviti apliciranjem na platformi www.daih.me

Detaljne instrukcije o načinu prijave i tehnički detalji poziva dostupni su u prilogu.  Prijavljivanje se može izvršiti najdalje do 07.10.2022.