Nastavno i administrativno osoblje istakli važnost uticaja mobilnosti na jačanje kapaciteta Univerziteta

Nacionalna Erasmus+ kancelarija u Crnoj Gori, u saradnji sa Kancelarijom za međunarodnu saradnju i mobilnost Univerziteta Crne Gore, organizovala je cluster sastanak „Uticaj mobilnosti nastavnog/administrativnog osoblja na kvalitet obrazovanja i jačanje kapaciteta ustanova” u prostorijama Rektorata Univerziteta Crne Gore.

Sastanak je okupionastavno i nenastavno osoblje Univerziteta Crne Gore koji su učestvovali u ključnoj akciji 1 „Međunarodna kreditna mobilnost” u okviru Erasmus+ programa.

Cilj ovog cluster sastanka je bio sticanje uvida u ishod sprovedenih mobilnosti nastavnog/nenastavnog osoblja i njihov uticaj na izgradnju kapaciteta pojedinaca i izgradnju kapaciteta ustanova visokog obrazovanja kroz unapređenje kvaliteta nastave i uvođenje novih nastavnih metodologija i praksi, kao i kroz unapređenje administrativnih kapaciteta ustanova.

Informacija preuzeta sa sajta Nacionalne Erasmus+ kancelarije u Crnoj Gori.