Poziv za program Budući lideri održivog razvoja - UAE

Ambasada UAE u Crnoj Gori uputila je poziv za nominaciju pet studenata za 5. izdanje programa Budućih lidera održivog razvoja (FSL) 2022 – “Mladi za održivost (I4S)” MASDAR inicijative.

MASDAR je jedna od vodećih svjetskih kompanija za obnovljivu energiju i domaćin Nedjelje održivosti u Abu Dabiju (ADSV).

I4S platforma je jednogodišnji program koji vode mladi posvećeni razvijanju svijesti o vještinama potrebnim za buduće poslove u zelenoj ekonomiji. Angažovanjem mladih kroz radionice, debate, programe obuke i mogućnosti umrežavanja, I4S platforma je dizajnirana da obrazuje i osnaži studente univerziteta i mlade profesionalce da postanu sljedeća generacija lidera održivog razvoja, sposobnih da sprovode agendu održivosti. Od lansiranja I4S 2019. godine, više od 659 članova je diplomiralo na njenim programima.

Odabrani kandidati će imati priliku da učestvuju na Nedjelji održivog razvoja u Abu Dabiju (ADSV) 2023, najvećem skupu održivog razvoja. Tokom Nedjelje održivog razvoja, učesnici će imati priliku da komuniciraju sa I4S Sustainability Hub-om, namijenjenim prostorom za obrazovanje, osnaživanje i inspiraciju mladih, koji tokom Nedjelje održivog razvoja okupi oko 3.000 studenata i ugošćuje nacionalne i međunarodne delegate na visokom nivou.

Kandidati – budući lideri održivog razvoja- se obavezuju  na jednogodišnji program i potrebno je da ispune sljedeće uslove:

• Da su državljani UAE ili međunarodni studenti starosti između 19 i 35 godina
  • Da imaju diplomu osnovnih studija ili da trenutno pohađaju osnovne studije u akreditovanoj instituciji (otvoreno za sve smjerove)
  • Da odlično govore engleski jezik
  • Da podnesu izjavu za interesovanje za oblasti koje se odnose na održivost
  • Da popune onlajn formular za prijave, najkasnije do nedelje, 6. novembra 2022.

Uloga i odgovornosti budućih lidera održivosti:

• Učešće u online sesijama Skillup serije
  • Prisustvovanje svim online sesijama i događajima tokom cijele godine (kao što je Nedjelja održivosti u Abu Dabiju itd.)
  • Učestvovanje u I4S Innovation Lab (kroz Ecothon Innovation Challenge)
  • Promovisanje FSL (Future Sustainable Lider) programa preko svojih društvenih mreža (kada je to primjenjivo)
  • Koordiniranje i upravljanje poslovima
  • Pozitivan stav

Za više informacija posjetite: I4S Future Sustainabiliti Leaders.

Ako imate dodatnih pitanja, kontaktirajte Shaikha Al Teneiji putem e-mail adrese na: saltenaiji@masdar.ae