Student Filozofskog fakulteta UCG o iskustvu na Univerzitetu u Vroclavu

Student druge godine master studija SP Psihologija na Filozofskom fakultetu Univerziteta Crne Gore, Gavrilo Jovanović,  posredstvom Erasmus plus programa razmjene zimski semestar provodi na Univerzitetu u Vroclavu.

"Od prvog dana kada sam stigao u Poljsku, zaljubio sam se u ovu zemlju. Vroclav se nalazi na savršenom mestu, u blizini nekih od najpopularnijih turističkih gradova - Krakova, Praga i Berlina", kazao je on.

Gavrilo dodaje da je grad prilično velik, ali i da ima odličan javni prevoz, pa je vrlo lako stići bilo gdje.

"Ima mnogo muzeja i atrakcija koje zaista vrijedi vidjet i naravno, noćni život je sjajan", kaže student.

Na osnovu utiska koji je stekao, kaže da su ljudi zaista ljubazni i uvijek žele da pomognu.

"Upoznao sam toliko studenata, koji su uglavnom na Erasmus programu, i stalno se družimo. Jedan od najzanimljivijih djelova boravka na Erasmusu je svakako odlazak na putovanja, tako da svakog vikenda biramo našu sledeću destinaciju. Preporučio bih svima da se prijave za ovu priliku jednom u životu, jer je ovo jedno od najboljih iskustava koje neko može imati. I vjerujte mi kada kažem, kada se čovjek vrati sa Erasmusa, on nije isti kao kada je otišao", poručuje Gavrilo.