Poziv za program stipendiranja Balkanski omladinski lideri - BOLD

Poziv za program stipendiranja Balkanski omladinski lideri  - BOLD

BOLD program pruža priliku građanski aktivnim mladim ljudima od 18 do 25 godina koji su iz Crne Gore da postanu dio regionalne BOLD mreže.

Montenegro BOLD obuhvata ljetnju jednomjesečnu razmjenu u Sjedinjenim Američkim Državama fokusiranu na građanski aktivizam i razvijanje projektnih ideja koje će kandidati realizovati tokom pet mjeseci po povratku u Crnu Goru, uz finansijsku i mentorsku podršku implementatora programa – Univerziteta Nebraska Omaha.

BOLD alumnisti postaju dio šire, regionalne BOLD mreže koja okuplja mlade iz regiona spremne da sarađuju i doprinesu razvoju svojih zajednica.

U saradnji sa Kancelarijom za odnose s javnošću Ambasade SAD u Podgorici, tim UNO BOLD Instituta za građanski angažman će identifikovati, regrutovati i nominovati grupu BOLD stipendista iz Crne Gore.

Kako se prijaviti:

Moguće je aplicirati isključivo putem linka https://unomaha.az1.qualtrics.com/.../SV_5AAiLngf48n3dFY. Takođe, u PDF dokumentu koji je priložen možete pronaći sve neophodne informacije.

Rok za prijavu je 3. mart 2023. godine.