Održana info-sesija Fonda za Zapadni Balkan o MOVE grants programu

Rektorat Univerziteta Crne Gore bio je domaćin prezentacije programa mobilnost MOVE grantsi Fonda za Zapadni Balkan .

Tokom današnje  info sesije predstavljen je program za dodjelu grantova za mobilnost, u okviru kojeg  je trenutno otvoren poziv za pojedince, prije svega studente i akademsko osoblje.

Cilj programa MOVE grants je da se finansijski podrže regionalne inicijative u prioritetnim društvenim oblastima. Grantovi za mobilnost pružaju finansijsku podršku za pristup kretanju i učešće u širokom spektru inicijativa/aktivnosti kako bi se osigurala profesionalna i lična razmjena iskustava u regionu Zapadnog Balkana.

Prijave za MOVE grants program su otvorene do 6. novembra putem online portala  www.westernbalkansfund.org,  gdje zainteresovani kandidati mogu naći više informacija.