Konkursi za tri pozicije u sklopu Uliseus mreže evropskih univerziteta

Konkursi za tri pozicije u sklopu <span class="CyrLatIgnore">Uliseus</span> mreže evropskih univerziteta

U novembru 2022. godine Univerzitet Crne Gore (UCG) postao je punopravni član ULYSSEUS mreže evropskih univerziteta (www.ulysseus.eu)Uliseus ima za cilj da postane evropski univerzitet za građane budućnosti promovisanjem mobilnosti, zajedničkih diploma, korporativnih stažiranja i implementacijom međunarodnih istraživačkih i inovativnih projekata sa velikim uticajem.

Uliseus mreža jedan je od konzorcijuma evropskih univerziteta koje je podržala Evropska komisija u težnji da, umreženi, postanu univerziteti budućnosti. Mrežu predvodi Univerzitet u Sevilji, u saradnji sa Univerzitetom u Đenovi (Italija), Univerzitetom Azurna obala (Francuska), Tehničkim univerzitetom u Košicama (Slovačka), MCI preduzetničkom školom (Austrija) i Univerzitetom primjenjenih nauka Haaga-Helia (Finska) te Univerzitetom u Minsteru (Njemačka) i Univerzitetom Crne Gore.

U okviru nove faze Uliseus-a, Univerzitet Crne Gore objavljuje potrebu za potencijalnim kandidatima za tri pozicije:

Administrator Uliseus Hub-a za inovacije

Uliseus saradnik za mobilnost